18-19 квітня
Червоне сонце пустелі
(Херсон – Козачі Лагері – пустеля – Абрикосівка - Херсон)Олешківські піски – пустеля в степах України, виникли у ХІХ столітті. Причиною стало випасання великої кількості овець. Тварини знищили трав’яний покрив, що вберігав землю від ерозії, внаслідок чого вивільнились піски, під дією вітру вони охопили площу від Каховки до Кінбурзької коси. Щоб запобігти перетворенню всього Причорномор’я на пустелю, піски на початку ХІХ століття почали закріплювати лісом, насадження сосни і акації, близькі за площею до сучасних тут були зроблені у 1920-х роках. Ці ліси вважаються найбільшими за площею в світі штучними насадженнями.


Туди їдемо потягом №102, о 20.00 з Києва, в 9.21 в Херсоні.

Одразу по прибуттю вирушаємо в напрямку Цюрупинська, переїжджаємо міст через Дніпро, виїздим до місця, де колись була Олешківська Січ. Далі рухаємось в сторону с.Піщанівка. Проїхавши Козачі Лагєря, повертаємо в посадку, що нею обсаджена пустеля. Так опиняємось в Кучугурах
Попереду – 17 км через піски, оазиси і бархани.. У нас буде достатньо часу, щоб пофотографуватись, покататись вниз з кучугур, словом, вповні насолодитись цим дивовижним місцем на мапі України. Перший день рухаємось по повному бездоріжжю і в повній самотності. Ночуємо посеред пустелі.

Другий день проїздимо центральну частину кучугур, багату на воронки від вибухів різного роду снарядів і бомб. Далі – знову пісок, пісок і часті оазиси у вигляді кількох берез, а то і цілої березових гайків. Так непомітно наближаємось до південної частини Олешківських пісків – найбільш піщаної її частини. Кучугури тут помітно вищі, ніж були на початку.

Оазисів також поменшає. За наявності часу спробуємо роршукати засипаний піском хутір. Врешті-решт, все колись завершується, так і наша пустеля. Проїхавши лісопосадку, виїздимо в село Абрикосівка, звідти асфальтованою дорогою їдемо назад в Херсон.

Вечеряємо, дегустуємо місцеве вино і сідаємо на потяг додому.

Отож, потяг №102 (о 19.45 з Херсона, в 8.24 ранку в Києві)

Загальна дистанція 154 км, з них:
115 км – асфальт 20 км – лісові дороги 19 км – піщана пустеля, переважно їдем за принципом: на бархан вєл виводимо, з нього заїжджати, і по інерції викочуємось на наступний:p

[size] Звіт про осінню мандрівку в Олешки читаєм ТУТ


Вартість туру: 760 гривень

* прокат велосипеду і шолому - плюс 100 грн до ціни

* прокат туристичного спорядження - плюс 50 грн до ціни

У вартість туру входить:
• квитки на потяг Київ-Херсон і Херсон-Київ (плацкарт)
• доставка велосипедів на вокзал і з вокзалу в Києві
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі


У вартість туру не входять:
• прокат велосипеду і турспорядження
• постіль в поїзді (у кожного буде спальний мішок)